آشنایی با رنگ سوله آبی و کاربردهای ان

 رنگ های سوله ای به عنوان یکی از مقاوم ترین و پرکاربردترین رنگ های صنعتی، در رنگ آمیزی سیستم های فلزی صنف های مختلف صنعتی، تجاری و مسکونی به کار می رود. این رنگ به دو صورت روغنی، بر پایه ماده اصلی رزین آلکیدی و اپوکسی، بر اساس رزین اپوکسی پلی آمید همراه با زینک  به بازار عرضه می شود.

در واقع، عمده کاربرد رنگ سوله آبی به عنوان یکی از محصولات رنگی با کیفیت در پوشش سطوح سازه های سوله، کانتینرها ، شیروانی ها، وسیله ها و تجهیزات صنعتی می باشد. این رنگ، در محیط های مرطوب، اسیدی و پر از مواد شیمیایی مختلف و در برابر اشعه های نور خورشید و بارش های مکرر، بسیار مقاوم است و به عنوان لایه ای غیر قابل نفوذ، مانع خوردگی و زنگ زدگی تجهیزات و سازه های فلزی، از جمله سقف شیروانی، سازه های سوله، کانتینرها و غیره می شود.

رنگ سوله آبی

رنگ سوله زینک کرومات و فسفات

در ساخت رنگ های سوله ای از پیگمنت های زینک فسفات روی و زینک کرومات روی، برای بالا بردن مقاومت فلز در برابر خوردگی و زنگ زدگی استفاده شده و با رنگ آمیزی، به مرور زمان باعث افزایش استحکام ساختاری سازه های فلزی می شود. قابلیت بکارگیری رنگ سوله آبی در نمای بیرونی ساختمان های چوبی، فلزی یا پلاستیکی، جهت پوشش کامل درزها و منفذهای آن ها و عایق بندی فوق العاده قوی آن ها می باشد.

در مواد تشکیل دهنده این رنگ، از نانو برای افزایش استحکام و ماندگاری بالای آن، به عنوان لایه محافظ و عایق قوی روی سطوح، استفاده می شود. رنگ سوله ای به عنوان یک پوشش صنعتی ، رنگ یا پوششی می‌باشد که به جای ویژگی‌‌‌‌‌های زیبایی شناسی خود بر اساس ویژگی محافظتی تعریف می‌شود، اگرچه این پوشش می‌تواند از هر دو این ویژگی‌‌ها برخوردار باشد. شایع ترین کاربرد پوشش‌‌‌‌‌های صنعتی برای کنترل خوردگی فولاد یا بتن است.

رنگ سوله آبی
زینگ کرومات الکیدی زرد

پرایمر زینک کرومات

 • دارای مقاومت بسیار بالا درمقابل شرایط جوی
 • مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی
 • انعطاف پذیری بالا در برابر ترک خوردگی و پوسته شدن
 • مناسب برای محیط های مرطوب و با بارندگی های زیاد
 • مقاوم در مقابل رشد جلبک یا پوسیدگی
 • عدم تغییر رنگ و ماندگاری بالای آن

قیمت ضد زنگ زینک کرومات

این محصول در حلب 20 کیلویی و گالن هایی 4 و 5 کیلویی عرضه میشود. قیمت ضد زنگ زینک کرومات باتوجه به درصد زینک مورد استفاده در ان متفاوت است. مناسب برای پوشش سازه ها و نمای ساختمان ها، ستون ها،  ورقه ای گالوانیزه، شیروانی ها، سیلوها، و…
قابل استفاده در پوشش سطوح تجهیزات صنعتی، هواپیماها، پلاستیک ، اتومبیل ها و قوطی های بسته بندی
دارای قیمت مناسب به صورت عمده توسط ایمن رنگ تاپ به فروش می رسد.

چسبندگی مناسب،قلم خوری، و پوشش مناسب، دوام طولانی و زمان خشک شدن مناسب و ثبات بالا در حفظ رنگ و ماندگاری سطح فلز
دارای چسبندگی بسیار قوی روی انواع سطوح حاوی مواد زینک فسفات و زینک کرومات، جهت جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی و دارای قابلیت استفاده مجدد روی رنگ های قبلی و عایق بندی کامل سطوح از هوا خوری

رنگ سوله آبی

شرایط نگهداری رنگ سوله 

در محل سرپوشیده خشک و خنک و در 5+تا 45+ درجه سانتیگراد دور از تابش نور خورشید و دارای تهویه مناسب نگهداری گردد. توجه کنید در هنگام خرید رنگ سوله معمولا یک درصد وزنی تیر اهن ها و ستونها و قوطی ها  تخمین بزنید که خرید کنید.

نکات ایمنی در هنگام اجرای رنگ سوله و نگهداری 
 • دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود.
 • حداقل زمان استفاده در جای خنک یکسال ولی تا دوسال هم قابل نگهداری است.
 • اگه در نگهداری سطخ رویه قوطی خراب شد حتما رویه خراب شده را دور بریزید.با قیمانده را بعد از بهم زدن خوب استفاده کنید.
 • در هنگام استفاده در فضای بسته از تهویه مناسب استفاده کنید
 • در صورت تماس با چشم بلافاصله با آب فراوان شستشو دهید
 • دور از مواد اشتعال زا و حرارت نگهداری شود
 • اگر شخصی از این ماده استعمال کرد شخص را وادار به تهوع نکنید و در اسرع وقت به مراکز درمانی ارجاع دهید.

رنگ سوله ای از رنگ آمیزی مجدد جلوگیری می‌کند و طول عمر ساختمان‌‌‌‌هایی با سطح چوبی، آجری، فلزی و پلاستیکی را افزایش می‌دهد.

رنگ سوله آبی

کاربردهای رنگ سوله ای

رنگ سوله ای از نتیجه و اثربا دوام برخوردار است و برای استفاده بر روی چوب، پلاستیک، بتنو سایر سطوح بسیار مناسب است. رنگ سوله ای برای حفاظت از نمای ساختمانهایی مانند انبار غله، اصطبل ها، آلونک ها، سیلوها و… مناسب است. همچنین برای استفاده در اندودکاری، حصارکشی، تجهیزات کشاورزی، مخازن، زهکشی، میتوان از رنگ سوله ای آبی استفاده کرد.

این سیستم اکرولیک یک پوشش حفاظتی بسیار بادوام با حفظ رنگ عالی می‌باشدرنگ رنگ سوله ای در بستر انعطاف پذیر است و موجب کاهش پوسته پوسته شدن و باد کردن می‌گردد و برای رنگ آمیزی می‌توان در طول یک روز به ویژه در طول ماه‌های تابستان سریعاً از دو یا سه پوشش استفاده کرد.

یکی دیگر از مزایای آن نسبت به رنگهای دیگر مورد استفاده این است که پوشش‌‌‌‌‌های مورد استفاده همگی از رنگ سوله ای هستند و از این رو در داخل لایه‌‌‌‌‌های پوشش هیچ فشاری ایجاد نمی گردد. به سنباده کشی و سندبلاست کردن و بتونه زنی هم نیازی نمی باشد اما لازم است تا سطوح زنگ زده یا فولاد ساده با بتونه فلز، بتونه کاری شوند.

اگر سطوح زنگ زده دارید و نمی خواهید از سند بلاست استفاده کنید از موم پرایمر استفاده کنید.

 

 

 

1

 1. رنگهای سوله از ایمن رنگ‌ دارای کیفیت عالیست.بنده از عسلویه چندین بار از ایشون خریداری نموده ام.راضی ام‌

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما