انچه باید در مورد هاردنر رنگ اپوکسی و رنگ صنعتی بدانیم

بی جهت نیست که نقش رنگهای صتعتی در امر مقاوم سازی و پوشش های صنعتی بیشتر می شود. نقش هاردنر رنگ اپوکسی و یا پلی اورتان و یا رنگ صنعتی در اینجا بیشتر اشکار می شود. هاردنرها نقش بسزائی در امر پخت رنگ ها ایجاد می کنند . و رقابت بین تولید سخت کننده و یا هاردنر رنگ صنعتی  دربین کشورها زیاد می شود. ایران باوجود اینکه بیش از 50 سال است در نقش تولید کننده رنگ ایفا می کند ، هنوز به پای کشورهای صاحب نام نرسیده است و بیشتر هاردنر ها وارداتی هستند.

هاردنر رنگ اپوکسی

نکاتی درمورد هاردنر رنگ اپوکسی

  • هاردنر اپوکسی اگه اضافه تر از فرمول شرکت تولیدی داخل رنگ استفاده شود ممکن است رنگ حالت خشک و شکنندگی ایجاد شود.
  • نقش هاردنر در سرعت خشک شدن رنگ خیلی تاثیرگذار است .
  • اگر هاردنر در رنگ خیلی کمتر از فرمول تولیدی طبق ازمایشگاه کارخانه استفاده شود، ممکن است رنگ حالت خمیری گرفته و تجت هیچ شرایطی خشک نشود.
  • هر محصولی هاردنر جداگانه ای دارد.
  • هاردنر اپوکسی پلی امید را به جای اپوکسی پلی امین استفاده نکنید.
  • هاردنر ممکن است رنگ را زرد کند.
  • هاردنر کم ممکن است رنگ رویه صنعتی را براحتی جمع و مسطح نکند.
  • پس تولید رنک صنعتی در مقیاس بزرگ نیاز به ازمایش گسترده می باشد.

هاردنر رنگ اپوکسی

هاردنر رنگ صنعتی در اب شور هم رنگ را پخت می کند

متاسفانه هنوز به صورت حرفه ای هاردنری که بتونه داخل اب کیور بشه و یا عمل پخت رنگ را انجام بده وجود ندارد. و امیدواریم رنگسازان ایران به این باور برسند که میتوانند این طور تولیداتی را انجام دهند و مشکلاتی که در اثر جزر و مد در استانهای جنوبی داریم این است که هر 24 ساعت ،4 مرتبه جزر و مد اتفاق می افته و سازه فلزی هر 6 ساعت داخل اب میره و این امکان وجود ندارد که رنگ های داخلی در این مدت  پخت شوند و یه مدتی از پخت درون اب اتفاق می افته و نقش رنگهایی مانند شرکت جوتن و اینترنشنال ، پر رنگتر میشه و باید از این نوع رنگها استفاده کرد. اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه خواستید می توانید با ایمن رنگ  درمیان بذارید.

فروش هاردنر رنگ اپوکسی ورنگ پلی اورتان

هر پک رنگ اپوکسی و یا پلی اورتان بدون هاردنر بی ارزش بوده و اگه یه سطحی اجرا شود ، تحت هیچ شرایطی خشک نمی شود. مثلا یه حلب 25 کیلویی  رنگ اپوکسی  ممکن است بین 4 تا 6 لیتر هاردنر اپوکسی داشته باشد.

پس به نسبت 1 به 5 یا 1 به 6 در بازار موجود است.فروش رنگ باهارنر امکان پذیر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما